din 0 recenzii
17 May 2025
1 zi
Circuit
Engleză, Română
Vf. Postăvarul, din masivul cu același nume, se poate lăuda cu una dintre cele mai frumoase panorame din Munții Carpați, deși nu depășește 2000m în înălțime. De pe vârf, ne vom bucura de o panoramă la 360 grade asupra Munților Bucegi, Piatra Mare, Baiului, Ciucaș dar și Făgăraș!
DCR Adventures propune traseul cu urcare pe Drumul Șerpilor. La coborâre vom opta pentru varianta în Timișul de Sus, prin Valea Lamba. Această variantă de traseu măsoară 15km și o diferență de nivel de 1100m, având o dificultate medie.
Dacă iubești muntele și vrei să te reconectezi cu natura la final de săptămână, atunci te așteptăm alături de noi în drumeția pe vf. Postăvarul, 1799m!
Urmărește pagina noastră de Facebook, precum și calendarul de pe site pentru a fi la curent cu toate programele noastre!
Descoperă! Călătorește! Relaxează-te! Împreună cu DCR Adventures!
Plecări: 17 Mai, 02 August, 04 Octombrie 2025
Detalii plată:
Categorie preț | Discount | Preț |
---|---|---|
Standard | 0% | 200 RON |
Adventures Club* | 15% | 170 RON |
Plimbăreț | 10% | 180 RON |
Explorator | 15% | 170 RON |
Globe Trotter | 15% | 170 RON |
Fără transport | 50% | 100 RON |
– *Adventures Club devine DCRewards! Membrii programului Adventures Club își vor păstra beneficiile până la 15 Octombrie 2025, indiferent de data la care au aderat la program. Pe data de 15 Octombrie 2025 beneficiile programului Adventures Club vor expira.
– Citește aici mai multe despre noul program de fidelizare DCRewards: https://dcradventures.ro/DCRewards
– Plata se efectuează exclusiv online, cu cardul. După finalizarea comenzii veți fi redirecționat către plată. În cazul în care nu finalizați plata online cu cardul, rezervarea dvs. va fi automat anulată.
– ATENȚIE: NU se efectuează opriri intermediare pentru debarcarea turiștilor pe traseul de întoarcere!
Important de știut:
– Vă rugăm să țineți cont de echipamentul obligatoriu! În cazul în care vă prezentați la autocar cu un echipament necorespunzător, ghidul își rezervă dreptul de a nu vă permite participarea în cadrul evenimentului, iar suma achitata nu este rambursabilă, penalizarea fiind de 100% !
– Programul nu ne permite să așteptăm persoanele care nu sunt la ora stabilită în Piața Victoriei!
– Traseul poate fi modificat sau anulat de către ghidul montan, în funcție de condițiile meteorologice!
– Număr minim de participanți: 15
– În cazul nerealizării numărului minim de participanți menționat, agenția își rezervă dreptul de a anula excursia, oferind posibilitatea înscrierii la un program similar sau rambursarea sumei!
– În cazul în care nu veți participa la eveniment din orice motiv, trebuie să găsiți un înlocuitor pentru rambursarea sumei!
– Termen de plată: cu 5 zile înainte de data evenimentului, în limita locurilor disponibile!
Plecare: Sâmbătă, 17 Mai, 02 August și 04 Octombrie 2025, ora 06:00, Piața Victoriei, parcarea centrală.
Întoarcere: Sâmbătă, 17 Mai, 02 August și 04 Octombrie 2025, orele 22:00, în funcție de trafic, tot la Piața Victoriei, parcarea centrală.
ATENȚIE: NU se efectuează opriri intermediare pentru debarcarea turiștilor pe traseul de întoarcere!
Traseul parcurs:
Petrom DN1 - Drumul Șerpilor - Vf. Postăvarul (1799m) - Valea Lamba - Timișul de Jos
Durată traseu: 8 - 9 ore (pauze incluse)
Dificultate: Mediu
Lungime traseu: ~ 15 km
Diferență de nivel: 1100 m
- bocanci
- pantaloni drumeție (exclus blugi)
- tricou sintetic
- polar
- geacă
- căciulă
- mănuși
- haine de schimb
- rucsac pentru tură de o zi
- trusă medicală personală
- ochelari de soare
- bețe trekking
- cremă de protecție solară
Mâncare, apă/ceai pentru traseu.
Lasă un răspuns